3 KÖY 3 MEYDAN PROJESİ GÜRPINAR İLE BAŞLIYOR

10.12.2020

Beylikdüzü Belediyesi, Gürpınar Polis Merkez Amirliği’nin yeni hizmet binasının temel atma törenini gerçekleştirdi. Yeni adresinde daha modern ve donanımlı bir yapı olarak inşa edilecek merkezin temel atma töreninde konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Gürpınar Polis Merkez Amirliği’miz emniyet teşkilatımıza ve Beylikdüzü halkına hayırlı olsun. Yeni hizmet binasının yapılmasıyla 3 Köy 3 Meydan Projesi’nin Gürpınar ayağını da başlatmış oluyoruz.” dedi. Törene katılan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Özmen ise yeni hizmet binasının inşaatında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Beylikdüzü Gürpınar Polis Merkez Amirliği’nin yeni hizmet binasının temeli, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Özmen, siyasi parti ilçe başkanları ve muhtarların katılımıyla gerçekleşti. Temel atma töreninde, Gürpınar Polis Merkez Amirliği Projesi’nin bölgenin ihtiyacını karşılayacak önemli ve özel bir hizmet olduğunu söyleyen Başkan Çalık, “Emniyet teşkilatımıza, kurum kimliğini yansıtan, modern, etkin, vatandaşların ve polis memurlarımızın ihtiyacını gözeten yeni bir hizmet binası kazandırıyoruz. Yeni polis merkez amirliği Gürpınar Meydan’daki mevcut polis amirliği binasından çok daha donanımlı, modern ve dayanıklı olacak. Mevcut polis amirliği hem alan açısından hem de polis memurlarımız için kullanışsız halde.  Gürpınar Polis Merkez Amirliği’nin yapılmasıyla 3 Köy 3 Meydan Projesi’nin Gürpınar ayağını da başlatmış oluyoruz. Yakuplu ve Kavaklı’daki meydan düzenlemelerimizi de sırasıyla hayata geçireceğiz.” diye konuştu. Emniyet Müdürlüğü’nün genel kriterlerine uygun şekilde tasarlanan, 2 bin 500 m2 inşaat alanına sahip yapının, sekiz ay içinde bitirilip hizmete girmesi hedefleniyor.  

 

“Beylikdüzü’ne Yakışır Projeler Üretiyoruz”

 Konuşmasında, Beylikdüzü’ne yakışır projeler üretmeye devam edeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “2020 yılında, hayatı zorlaştıran pandemiye rağmen İstanbul’a nefes olan bir Beylikdüzü yolunda pek çok yeni projeyi hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. 5 yıldır başlatmak için büyük uğraş verdiğimiz Gürpınar Siteler Bölgesi’ndeki kentsel dönüşümün ilk etabı için KİPTAŞ ile protokol imzaladık ve hızlıca kurduğumuz Çözüm Ofisimizde komşularımızla projenin tüm detaylarını paylaşmaya başladık. Her Mahalleye Bir Kreş sözümüzü tutarak ilk kreşimizi, Yuvamız Beylikdüzü Hüseyin Tütüncü Gündüz Çocuk Bakımevi’ni Kavaklı Mahallemizde açtık. Gürpınar ve Yakuplu mahallerindeki kreşlerimizin de temellerini çok yakında atacağız. Gençlerimizin yenilikçi fikirlerine destek olmak, yön göstermek ve girişimcilikte cesur olmalarını sağlamak için Beylikdüzü Smart projesini çok yakında hayata geçireceğiz. Yakuplu Kültür Merkezi, Kapalı Pazar Yeri ve KreşKompleksi’nin temel atma törenini de önümüzdeki hafta gerçekleştireceğiz.” şeklinde bilgiler vererek sözlerini sonlandırdı.

 

Özmen, Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

 İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Özmen ise temel atma töreninde yaptığı konuşmada “İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak son iki yıl içerisinde 25 adet ilçe emniyet müdürlüğü polis merkez amirliği inşaatı bitirildi ve faaliyete geçirildi. Şu anda 16 adet ilçe emniyet müdürlüğü ve polis merkezi inşaatımız devam ediyor. 2021 yılında da 38 adet yine polis merkezini yenileme ile ilgili çalışmalar devam edecek. Beylikdüzü ilçesinde, Gürpınar Polis Merkez Amirliği’nin yenilenmesi işi ile ilgili emeği geçen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a ve tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.