BAŞKAN ÇALIK HACI BEKTAŞ VELİ’Yİ ANMA TÖRENLERİNE KATILDI

22.08.2021

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediyesi meclis üyeleriyle birlikte Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesinde düzenlenen Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne katıldı. Nevşehir’de bir dizi ziyaretlerde de bulunan Başkan Çalık, Hacı Bektaş Veli'nin Anadolu'da barış ve kardeşliği tesis ettiğini vurgulayarak, “Sevginin hoşgörünün ve aydınlanmanın yol göstericisiydi kendisini bir kez daha rahmetle anıyor ve Muharrem ayında tutulan oruç ve edilen duaların kabul olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer ve Beylikdüzü Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen 58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne katıldı. Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok ve Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’ı makamlarında ziyaret eden Başkan Çalık, Beylikdüzü Belediyesi tarafından içerisindeki oyun gruplarının yaptırıldığı Hacı Bektaş Serçeşme Park’ında da incelemelerde bulundu. Çalık, ziyaretlerin ardından Hacı Bektaş’ta bulunan iş yerlerini ziyaret ederek, esnafla sohbet etti.  

 

Çalık: Hacı Bektaş Veli’yi rahmetle anıyorum

 

Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri için Nevşehir’de bulunan Başkan Çalık, değerli halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif’i mezarı başında andı. Aşık Mahsuni Şerif'in çok kıymetli bir halk ozanı olduğunu söyleyen Başkan Çalık, “Kıymetli halk ozanımızı mezarı başında saygıyla, dualarla andık. Eserleri ve duruşuyla kültürümüz için çok önemli bir kişilikti.” dedi. Anma törenleri için de açıklama yapan Çalık, “Bu tür etkinlikler milli ve manevi değerlerimizi çok daha yoğun bir şekilde yaşamamıza olanak sağlıyor. Sevginin hoşgörünün ve aydınlanmanın yol göstericisi Hacı Bektaş Veli’yi bir kez daha rahmetle anıyor ve Muharrem ayında tutulan oruç ve edilen duaların kabul olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.