BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN 3 BİN SİPERLİK

02.04.2020

Koronavirüs salgını sürecinde aldığı üst düzey önlemlerle ilklere imza atan Beylikdüzü Belediyesi, sağlık çalışanları için 3 bin adet yüz koruyucu siperlik üretti. Siperlikler ilçedeki aile sağlık merkezleri ve hastaneler başta olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarına dağıtılmaya başlandı. Belediye ekiplerince steril ortamlarda hazırlanan ve üzerinde ‘Birlikte Başaracağız’ yazılı siperliklerin ilk dağıtımını ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık gerçekleştirdi. Başkan Çalık, siperlikler için ihtiyaç halinde tüm sağlık kuruluşlarına takviyeler yapılacağını belirterek her zaman emektar sağlık çalışanlarının yanında olduklarını vurguladı. 


Beylikdüzü Belediyesi, tüm birim ve ekiplerinin yürüttüğü yoğun çalışma programıyla koronavirüs mesaisini sürdürüyor. Aldığı önlem ve tedbirlerle ilklere imza atan Beylikdüzü Belediyesi bu kez kahraman sağlık çalışanları için 3 bin adet yüz koruyucu siperlik üretti. Belediye ekiplerince tamamen steril bir ortamda hazırlanarak dezenfekte edilen siperlikler ilçe genelinde başta hastane ve aile sağlık merkezleri olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarına dağıtılmaya başlandı. İlk dağıtımı ekiplerle birlikte gerçekleştiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, tüm sağlık kurumlarına yerleştirilen dezenfektan paspasların ardından dağıtılacak siperliklerle sağlık çalışanlarının hayatlarını kolaylaştıracak dokunuşlar yapmaya devam ettiklerini vurguladı. Başkan Çalık aynı zamanda ihtiyaç halinde siperlik takviyelerinin de yapılacağını belirtti. 


Çalık: Her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz


Beylikdüzü Belediyesi’nin sağlık çalışanları için çalışmaya devam edeceğini dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bütün sağlık kuruluşlarına ve sağlık çalışanlarına imalatını yaptığımız siperliklerimizi dağıtmaya başladık. Sağlık çalışanları şu an canı pahasına mücadele ediyor. Biz de sağlık çalışanlarının hayatını kolaylaştırmak adına Beylikdüzü Belediyesi olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.