BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN YARDIM KAMPANYASINA KUMBARASINI YOLLADI

07.02.2023

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremlerin ardından Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırladığı yardım tırlarının ikinci bölümü de dün gece yola çıktı. Belediyenin duyurusuyla yardıma koşan vatandaşlar bütün gece boyunca ellerindeki malzemeleri toplama alanına getirdi. Yardımların toplandığı alana gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yollanan bir kumbarayı görünce duygu dolu anlar yaşadı.

Beylikdüzü Belediyesi’nin, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve çevre illerde de yıkımlara yol açan depremlerin ardından başlattığı yardımlar sürüyor. Depremin olduğu andan 39 kişilik Nefes Arama-Kurtarma ve AFAD Destek Gönüllülerini bölgeye sevk eden Belediye, ilk etapta 150 çadır ve temel ihtiyaç malzemelerinin olduğu araçları Hatay’a göndermişti. Belediyenin duyurusuyla harekete geçen vatandaşların temin ettikleri malzemeleri getirdikleri Pazar İstanbul Afet Sonrası Lojistik Destek Merkezi ve Kapalı Barınma Alanı’nda tasnif çalışmaları gece boyunca sürdü.

“Muazzam bir coğrafyada yaşıyoruz”

Alana gelerek çalışmaları takip eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, bir stantta duran dolu kumbarayı görünce duygu dolu anlar yaşadı. Kumbarayı gönderen kişiye teşekkür eden Başkan Çalık, “Muazzam bir coğrafyada yaşıyoruz. Her kim gönderdiyse Beylikdüzü halkı adına teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. İyi ki bizim komşumuz olmuş” dedi. Tasnif edilen malzemeler tırlara yüklenerek Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.