BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRLARI BÖLGEYE HAREKET ETTİ

07.02.2023

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen depremleri ardından Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırladığı yardım tırları bölgeye doğru yola çıktı.150 çadır ve temel ihtiyaç malzemeleri ile vatandaşlardan gelen yardımların bulunduğu 3 tır ve 5 panelvan depremden en fazla etkilenen illerden olan Hatay’a gönderildi.  Afet bölgesine ellerinden gelen tüm yardımı yapmaya devam edeceklerini belirten ve ilçe halkına da göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kısa sürede ihtiyaç malzemeleri toplanarak bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı. Gösterilen bu dayanışma, Beylikdüzü Aklı ile ortaya koyduğumuz ortak çabanın bir ürünü. Tüm komşularıma teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde de yardımlarımızı bölge halkına ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve çevre illerde de yıkımlara yol açan depremlerin ardından başlattığı yardımlarını sürdürüyor. Depremin olduğu andan itibaren “acil” koduyla çalışmalarına başlayan ve ilk olarak 39 kişilik Nefes Arama-Kurtarma ve AFAD Destek Gönüllülerini bölgeye sevk eden Belediye, içinde 150 çadır ve temel ihtiyaç malzemeleri ile vatandaşlardan gelen yardımların olduğu 3 tır ve 5 panelvan bölgeye gitmek üzere yola çıktı. Pazar İstanbul Afet Sonrası Lojistik Destek Merkezi ve Kapalı Barınma Alanı’nda toplanan battaniye, ısıtıcı, içme suyu, konserve gibi temel ihtiyaç malzemeleri depremden en fazla etkilenen illerden olan Hatay’a gönderildi.

“Tüm komşularıma teşekkür ediyorum”

Afet bölgesine ellerinden gelen tüm yardımı yapmaya devam edeceklerini belirten ve ilçe halkına da göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Depremin ilk anından itibaren Beylikdüzü Kaymakamlığımız ile organize bir şekilde elimizden gelen ne varsa yapmaya gayret ettik. Tüm çalışma arkadaşlarım ve Beylikdüzü halkı, düzenlediğimiz yardım kampanyasına büyük katkı sundular. Kısa sürede ihtiyaç malzemeleri toplanarak bölgeye ulaştırılmak üzere yola çıktı. Gösterilen bu dayanışma, Beylikdüzü Aklı ile ortaya koyduğumuz ortak çabanın bir ürünü. Tüm komşularıma teşekkür ediyorum. İlerleyen günlerde de yardımlarımızı bölge halkına ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.