BEYLİKDÜZÜ’NDE 29 EKİM KUTLAMALARI BAŞLADI

28.10.2022

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı etkinlikleri Beylikdüzü’nde başladı. Hüseyin Tütüncü Gündüz Çocuk Bakımevi ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi’nde eğitim gören öğrencilerin hazırladığı, Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiir ve dans gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi Sahnesi’nde gerçekleşen etkinliğe katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Evlatlarımıza ve gençlere baktıkça memleketin geleceğinin çok daha aydınlık olacağını görüyorum.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevleri tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı dolayısıyla düzenlenen tören, Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi Sahnesi’nde gerçekleşti. Hüseyin Tütüncü Gündüz Çocuk Bakımevi ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi’nde eğitim gören öğrencilerin hazırladığı, Atatürk ve Cumhuriyet konulu şiir ve dans gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Programda sahneye çıkarak minik öğrencilere eşlik eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, onlarla birlikte marşlar söyleyerek bayram coşkusunu miniklerle birlikte yaşadı.  

Çalık: Evlatlarımız gibi ben de ‘Yaşasın Cumhuriyet’ diyorum

Cumhuriyetin aydınlık yüzlerini görmekten dolayı onur duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Sahnede gerçekleştirilen gösteride evlatlarımız ‘Son nefesimize kadar Türkiye’ dedi. Geleceğimizin çok aydınlık ve parlak olduğuna yürekten inanıyorum. Evlatlarımıza ve gençlere baktıkça memleketin geleceğinin çok daha aydınlık olacağını görüyorum. Biz ‘Ya İstiklal Ya Ölüm!’ diye yola çıkmış bir milletin evlatlarıyız. Bundan sonra da aynı arzu ve istekle Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Evlatlarımız gibi ben de ‘Yaşasın Cumhuriyet’ diyorum.” şeklinde konuştu