BEYLİKDÜZÜ'NE YENİ YAŞAM ALANI

26.06.2022

Son üç yıl içerisinde 65 yeni parkı ve Yaşam Vadisi dahil toplam 728 bin metrekare alan üreten Beylikdüzü Belediyesi, yıllardır atıl durumda bulunan 4 bin 200 metrekarelik alanı daha, gerekli çevre düzenlemeleri yaparak ilçe halkının hizmetine sundu. Açılış programında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, doğayla uyum içerisinde yaşayan nesiller yetiştirmek için yeşil alanları artırdıklarını belirterek, “ Bizim anlayışımızda milletin derdine derman olan, millete nefes aldıran ve gerçekçi çözümler üreten projeler var.  Biz bu kente hizmet üretmek için varız.” dedi.

Daha yeşil bir kent için çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, Marmara Mahallesi’nde yıllardır atıl durumda bulunan 4 bin 200 metrekarelik alanı daha, gerekli çevre düzenlemelerini yaparak ilçe halkının hizmetine sundu. İhlas Marmara Evleri Gülistan Sokakta gerçekleştirilen açılış törenine Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İhlas Marmara Evleri 1. Kısım Site Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Küçükdoğan, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çocuklara özel etkinliklerle açıldı

Etkinlikte çocuklar için çeşitli atölye aktiviteleri ile sahne şovları ve animasyon gösterileri düzenlenirken, açılışa katılan vatandaşlara da yiyecek ve içecek ikramlarında bulunuldu. Açılış töreninde konuşan Site Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Küçükdoğan, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın hizmetlerinden dolayı memnun olduklarını belirterek, “İnşallah el ele gönül birliğiyle yeni hizmetleri de sitemize kazandıracağımızı biliyorum. Yeni piknik alanının tüm komşularımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“Bizim anlayışımızda çılgın projeler yapmak yok”

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise son üç yıl içerisinde 65 yeni parkı ve Yaşam Vadisi dahil toplam 728 bin metrekare yeşil alanı Beylikdüzü’ne kazandırdıklarını belirterek, belirterek, “2014 yılında Sayın Ekrem İmamoğlu’yla birlikte yola çıkarken aslında bir yaşamı, bir kültürü, bir geleceği inşa etmek için Beylikdüzü’nde kolları sıvamıştık. 8 yıl içerisinde almış olduğumuz kararların ne kadar doğru olduğunu görmekten ve bu kentin nasıl başka bir kente dönüştüğünü görmekten de çok mutluyum. Bizim anlayışımızda çılgın projeler yapmak yok. Bizim anlayışımızda milletin derdine derman olan, millete nefes aldıran ve gerçekçi çözümler üreten projeler var.  İhlas Marmara Sitesi de bu anlamda özel bir yer ve buranın içerisine yapılacak her şey bizim için çok kıymetlidir. Biz bu kente hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kentin yeşil alanlarını da ciddi anlamda artırıyoruz. Doğayla savaşan değil, doğayla uyum içerisinde yaşayan nesiller yetiştirmek için bu yeşil alanları artırıyoruz. Biz bu kente hizmet üretmek için varız.” ifadelerini kullandı 

Çocuklar açık havada film izlemenin keyfini yaşadı

Piknik alanında belediye tarafından düzenlen açık hava sinema etkinliği de çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Aileleriyle birlikte alanı dolduran çocuklar “Neşeli Ayaklar 2” adlı animasyon filmini seyrettiler. Film gösterimi öncesi ise izleyicilere patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edildi.