ÇALIK: ÖNLEM VE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ

06.08.2020

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs salgınında vakaların yeniden artış göstermeye başlaması sonucu İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında ilçedeki işletmeleri denetledi. Denetlemeye katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, toplum sağlığı için tedbiri bir an olsun elden bırakmadan herkesin hassasiyetle kurallara uyması gerektiğini vurguladı. 


Beylikdüzü Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının ardından yeni normale geçiş sürecinde de tedbir ve önlemi üst seviyede tutuyor. Ülke genelinde vaka sayısında yeniden artışların olması sonucu İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında, Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Beylikdüzü’nde ki işletmeleri denetime çıktı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın da katıldığı denetim kapsamında işletmelerde kontrolleri sağlayan ekipler, hem vatandaşlara hem de işletmelere kurallara uyulması konusunda uyarılar yaptı. Alınması gereken tedbirlerle ilgili vatandaşlarla sosyal mesafe kuralını gözeterek sohbet eden Başkan Çalık, kurallara riayet edilmesinin toplum sağlığı için ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı. 


Çalık: Maksimum hassasiyet göstermeliyiz


İlçe genelinde zabıta ekiplerince sürdürülen denetimlere katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, işletme sahiplerinden kurallara uymalarını ve vatandaşların da bilgilendirilmesine katkı sağlamalarını istedi. Hem işletme hem de vatandaşlara uyarılar da bulunan Belediye Başkanı Çalık, “Uyarıları bir kez daha hatırlatmak istiyor ve bu iş henüz bitmedi diyoruz. Biraz daha sabır ve gayret… Karşılıklı duyarlı insanların çaba göstermesiyle pandemiyi tamamen arkamızda bırakabileceğiz. Yoksa bunun bedelini toplum çok ağır ödeyecek. Bazı vatandaşlarımız salgının bittiğini düşünüyorlar ama birçok sağlık çalışanımız hala hastanelerde mücadele ediyor. Sağlık çalışanlarımız çok zorlu bir mücadelenin içerisindeler ve çok yoruldular. Bizler önce kendimiz sonrasında kahraman sağlık çalışanlarımız için tedbiri elden bırakmayarak maksimum düzeyde hassasiyet göstermeliyiz. Maske kullanımına, sosyal mesafe kuralına ve kişisel hijyenimize dikkat edersek ve özen gösterirsek salgını tamamen arkamızda bırakabileceğiz” ifadelerini kullandı.