DAHA YEŞİL BİR BEYLİKDÜZÜ

Huzurlu ve yeşil bir gelecek için çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren Beylikdüzü Belediyesi, Nisan 2019 tarihinden bu yana toplamda 32 bin metrekare yeşil alanı Beylikdüzü'ne kazandırdı.

 

Yarınlara daha yeşil bir Beylikdüzü bırakmak ve Beylikdüzü'nde kişi başına düşen 9,5 metre kare yeşil alan miktarım dünya standartlarına taşımak adına çalışmalarına devam eden Beylikdüzü Belediyesi, Başkan Mehmet Murat Çalık ile birlikte 9 aylık süreçte yeşil alanları 32 bin metrekare artırdı. İstanbul'un yeşil alan açısından en zengin ve örnek ilçelerinin başında gelen Beylikdüzü 'ne Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin özverili çalışmaları sonucu 2019 yılı boyunca yeni 14 parkın eklenmesinin yanı sıra 37 parkın da bakım ve onarım büyük özenle tamamlandı. Yeşil ve huzurlu Beylikdüzü hedefini gerçekleştirmek için son 9 aylık süreçte yeşil alan ve parklara yönelik yürütülen çalışmalar içerisinde Beylikdüzü'nün parlayan yıldızı olan Yaşam Vadisi'nin de 3. etabına başlandı.

 

BEYLİKDÜZÜ’NÜN NEFESİ YASAM

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri bir yandan yeni parkları hayata geçirirken bir yandan da mevcut parkları revize edip baştan aşağı yeniledi. Beylikdüzü Belediyesi son 9 ay içerisinde 37 parkı daha fonksiyonel ve modem bir görünüme kavuşturdu. Beylikdüzü'nün nefesi olan Yaşam Vadisi'nin 148 bin m2'likalandan oluşan 3. etabının çalışmalarına hız kesmeden başlanırken devam edecek etaplarla Beylikdüzü denizle buluşacak.

 

"KOLAY ULAŞILABİLİR NEFES ALANLARI OLUŞTUBULACAĞIZ"

 

Beylikdüzü Belediyesinin öncelikli konularından birinin yeşil alan olduğunu her fırsatta anlatan Beylikdüzü Belediye Başkam Mehmet Murat Çalık, "2014 yılında yeşil bir çevre için çıkağımız yola, hedefimizi büyüterek daha mutlu, daha özgür daha yeşil bir Beylikdüzü hayaliyle devam ediyoruz. Yaşam Vadisi'nin ilk etaplarıyla hayallerimizi gerçekleştirmenin ve paylaşmanın mutluluğunu da gururunu da beraberce yaşadık. Şimdi yeni dönemde, Yaşam Vadisini yeni etaplarıyla denizle buluşturacağız. 1 milyon 200 bin metrekare alanla dünyada yeşilde beşinci sırada, mutlulukta ise birinci sırada olmayı hedefliyoruz. Beylikdüzü mevcut durumundan da daha yeşil hale getirilecek ve yalnızca Yaşam Vadisi değil kentin her bir noktasında kolay ulaşılabilir nefes alanları oluşturulacağız. Ayrıca deniz ile erişim yeşil alanlarla güçlendirilecek" dedi. (KENT YAŞAM)