EFE ÖZEL YAPIM BİSİKLETİNE KAVUŞTU

21.07.2020

Beylikdüzü’nde yaşayan serebnal palsi hastası 5 yaşındaki Efe Cavuş’un özel yapım bisikletinin çalınması vicdanları sızlatmıştı. Hırsızlık olayının basına yansıması sonucu konudan haberdar olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık duruma kayıtsız kalmayarak minik Efe’nin ölçülerine göre özel hazırlanan bisikletin temini için talimat verdi. Yaşam Vadisi’nde Efe ve ailesiyle bir araya gelen Başkan Çalık, Efe’nin ölçülerine uygun özel yapım bisikleti hediye ederek yüzleri güldürdü.  Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu belirten Başkan Çalık, “Tüm toplumu daha vicdanlı olmaya davet ediyorum” dedi. 


Beylikdüzü’nde yaşayan serebnal palsi hastası 5 yaşındaki Efe Cavuş’un özel yapım bisikletinin çalınması sonucu Beylikdüzü Belediyesi harekete geçti. Hırsızlık olayının basına yansıması sonucu konudan haberdar olan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık duruma kayıtsız kalmayarak hastalığı nedeniyle vücudunda hareket ve kalıcı bozukluklar olan minik Efe’nin ölçülerine göre özel hazırlanan bisikletin temini için talimat verdi. Özel yapım bisikletin hazırlanmasının ardından Yaşam Vadisi’nde Efe ve ailesi ile bir araya gelen Başkan Mehmet Murat Çalık, bisikleti Efe’ye teslim etti.  Efe’nin bisikleti sürmesine yardımcı olan Başkan Çalık, Efe’yi annesi ve babası ile birlikte bir süre parkın içindeki golf arabası ile gezdirdi. Yaşanılanlar karşısında oldukça heyecanlanan küçük Efe’nin mutluluğu ise gözlerinden okundu.


Çalık, “Bu çocuğun mutluluğunu kimse elinden alamaz”


Efe ile birlikte Yaşam Vadisi’nde keyifli zaman geçiren Başkan Çalık, “Efe ile birlikte Yaşam Vadimizde dolaştık ve enerjisini yükselttik. Yaşanan olay elbette çok üzücü.  Tüm toplumu daha vicdanlı olmaya davet ediyorum. Evladımız inşallah bundan böyle daha sağlıklı adımlar atacak. Biz tabii ufak bir katkıda bulunduk. Efe’nin eğitim süreci ile ilgili de elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Efe geleceğe daha umutla bakacak. Bu çocuğun mutluluğunu kimse elinden alamaz” şeklinde konuştu. Efe Çavuş’un annesi Emine Çavuş ise Başkan Çalık’a teşekkür ederek, “Bu çocuklar eğitimle bir yerlere gelebiliyorlar. Eğer biz Efe ile uğraşmazsak ilgilenmezsek Efe böyle kitlenir kalırdı. Ne kadar eğitim ne kadar fizik tedavi o kadar iyi. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama her şeyi de özel yapılıyor. Her şeyi yurt dışından geliyor” ifadelerini kullandı.