ENGEL TANIMAYANLARIN GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

16.05.2022

Beylikdüzü Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerle ilçedeki farkındalığı artırdı. Engelsiz Yaşam Birimi öğrencilerinin el emeği ürünlerinin yer aldığı serginin açılışıyla başlayan etkinlikler, halk oyunu gösterisi ve tiyatro gösterimiyle devam etti. Hafta kapsamında Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, bir günlük temsili olarak askerlik yapacak gençleri belediye binasının önünden uğurladı. Ayrıca engel tanımayan bireylerin istihdamını artırmak için de İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından toplu mülakat gerçekleştirildi. 

Beylikdüzü Belediyesi özel gereksinimli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve sosyal farkındalık oluşturmak için 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi. İlk olarak Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Hanımeli Sergi Salonu’nda, belediyenin Engelsiz Yaşam Birimi öğrencileri ile annelerinin atölyelerde ürettiği ürünlerden oluşan serginin açılışı gerçekleşti. Açılışta konuşma yapan Beylikdüzü Belediyesi 1.Başkan Vekili Serdal Mumcu, “Beylikdüzü’nde yaşama dokunan her şey değer görüyor. İlçemizde akıllardaki engeli kaldırdığımıza inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.  Sergi kapsamında ayrıca, Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi’nin yaptığı halk oyunları gösterisi de büyük beğeni topladı. Günün devamında ise oyuncu kadrosunun tamamı görme engelli bireylerden oluşan “Kargaşa” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Tuzla Sanat Engelliler Topluluğu “Engelsiz Sahne Yürekleri” ekibi, Süt Kardeşler filminin uyarlaması olan oyunla salondakileri kahkahalara boğdu.

Başkan Çalık gençleri askere uğurladı

Hafta boyunca devam eden etkinlikler kapsamında Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, bir günlük temsili olarak askerlik yapacak gençleri askere uğurladı. Davul ve zurna eşliğinde gerçekleşen etkinlikte ilçede yaşayan Fatih Büyüknalçacı, Tarık Karaca ve Burak Durusu belediye binasının önünden birliklerine doğru yola çıktı. Hafta kapsamında ayrıca, engel tanımayan bireylerin istihdamını desteklemek amacıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından toplu mülakat düzenledi.