GELECEĞE IŞIK TUTACAK PROJELER SMART’TAN ÇIKACAK

04.03.2021

Genç neslin üretmesi ve geleceğe ışık tutacak projeler geliştirebilmesi amacıyla Beylikdüzü Belediyesi tarafından tasarlanan Beylikdüzü SMART Fikir Atölyesi ve Gençlik Merkezi hizmete açılmaya hazırlanıyor. Girişimcilik Haftası kapsamında proje alanını ziyaret eden ve girişimci gençler yetişmesi için projenin önemine değinen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “İlçe halkının bilime, bilimsel düşünceye ve gelişen teknolojilere ilgisini artırmayı hedefliyoruz. En kısa sürede gençlerimizle burada buluşmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

 Beylikdüzü Belediyesi, genç neslin bilgi, beceri ve üretim yeteneklerinin gelişmesine aktif eğitim ve öğretim ile katkıda bulunmak üzere geliştirdiği Beylikdüzü SMART Fikir Atölyesi ve Gençlik Merkezi projesinde sona yaklaştı. Barış Mahallesi’nde yer alan ve 680 m2 inşaat alanına sahip olan merkezin tamamlanmasıyla birlikte gençlerin bir araya gelip kendi gelişimleri için çalışmalar yapacağı, fikirlerini paylaşacağı ve projelerini sunacakları bir ortam sağlanacak. Kısa sürede tamamlanacak olan proje; Beylikdüzü Belediyesi’nin girişimcilik, teknoloji, inovasyon ve start up ile ilgili faaliyet ve hizmetlerinin geliştirici, destekleyici ve yardımcısı olan bir merkez olacak.

 

“Gençlerimizle buluşmak için sabırsızlanıyoruz”

 Mart ayının ilk haftası olan Girişimcilik Haftası kapsamında proje alanına ziyaret gerçekleştiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, son çalışmalarla ve süreçle ilgili bilgiler aldı. Girişimci gençler yetiştirmek için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan Çalık, “Yeni merkezimizde gençlerimizle en kısa sürede buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Beylikdüzü SMART Fikir Atölyesi ve Gençlik Merkezi’nde gençlerimiz hem kendi fikirlerini, düşüncelerini, duygularını biraz daha geliştirecekler hem de daha tecrübeli insanlar gençlerimizle deneyimlerini paylaşma imkânı bulacak.” ifadelerini kullandı.