İMAMOĞLU, ÇARDAK ALTI SOHBETLERİNİN KONUĞU OLDU

06.09.2019

Beylikdüzü 6. Barış ve Sevgi Buluşmaları, yedinci gününde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ağırladı. Bu yıl ki teması “Umut” olan Çardak Altı Sohbetlerine konuk olan İmamoğlu, “Umut ve Ekrem İmamoğlu” programıyla vatandaşlarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Karadeniz müziğinin başarılı ismi Resul Dindar da şarkılarını Barış ve Sevgi için seslendirdi. Sanatçı Beylikdüzü’nde adeta bir Karadeniz rüzgârı estirdi.    


Beylikdüzü Belediyesi tarafından 6.sı düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları, yedinci gününde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ağırladı.  Yekta Kopan moderatörlüğünde düzenlenen ve bu yıl ki teması “Umut” olan Çardak Altı Sohbetlerine konuk olan İmamoğlu, “Umut ve Ekrem İmamoğlu Özel” programıyla vatandaşlarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. “Evine hoş geldin Başkan” tezahüratlarıyla karşılanan Ekrem İmamoğlu’na Çardak Altı alanını hınca hınç dolduran vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 


İmamoğlu: Hayal Kurmak Umut Demektir


Çardal Altı Sohbetlerini çok özlediğini ve bu havanın oluşmasından gurur duyduğunu belirten Ekrem İmamoğlu oldukça keyifli geçen söyleşiye gençliğindeki “Umut” kavramından bahsederek başladı. İmamoğlu; “Hayal kurmak umut demektir. Herkes geleceğiyle ilgili hayal kurmalıdır. Eğer hayal kurmuyorsanız çok eksik bir yaşam içerisindesiniz. Benim çocukluğumda kurduğum hayaller umudum oldu. Çocukluğumda en büyük hayalim İstanbul’u görmekti. İstanbul benim için ulaşılması güç ama ulaşmam gereken bir yer gibiydi…” şeklinde konuştu. 


İmamoğlu: Beylikdüzü’nde Olduğu Gibi İnsanlar Yeşil İle Doyasıya Yaşayacak


İstanbul’a dair umut ve projelerinden bahsederken konuşması sık sık alkışlarla kesilen İmamoğlu, yeşil alanların oluşmasını da oldukça önemsediğini belirtti. İmamoğlu; “Yeşil alanlar bu şehirde çok hızlı bir şekilde insanların hayatına girecek. Aynen Beylikdüzü’nde Yaşam Vadisi’nde olduğu gibi insanlar yeşil ile doyasıya yaşayacak.” dedi. Söyleşi sırasında, kadınlar, çocuklar, gençler ve engelli bireyler ile ilgili projelerinden bahsederken eğitimin önemine de vurgu yapan İmamoğlu, “Bu şehrin çocuklarını mutlu edeceğiz. Bunu da eğitim ile gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı. 


Çalık, “31 Mart Mazbatasını” İmamoğlu’na Hediye Etti


Kopan’ın İmamoğlu’na son sorusu, “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit’ten memleketine dönmekte olan arka koltukta ağlayan çocuğu görse, bugünkü Ekrem’e ne derdi” oldu. İmamoğlu, bu soruya, “Asla umudunu yitirme derdi. Asla vazgeçme, yoluna devam et derdi. Ben herkese öyle söylüyorum’ yanıtını verdi. Programın sonunda İmamoğlu’na çiçek ve plaket takdim etmek üzere sahneye çıkan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın bir de sürprizi oldu. 31 Mart mazbatasını İmamoğlu’na teslim eden Çalık; “31 Mart seçimlerinden galip çıkmasından sonra haksızlıkla elinden alınmış olan mazbata bende. Bu mazbatayı, yapacağı ‘Demokrasi Müzesi’ne koyacağını ve sergileyeceğini biliyorum” dedi. Program sonunda İmamoğlu’nun üç çocuğu arasında en küçüğü olan Beren İmamoğlu’nun, 9’ncu yaş günü de Beylikdüzülülerle birlikte kutlandı.


Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda Karadeniz Rüzgârı Esti


Çardak Altı Sohbetlerinden hemen önce ise saat 17:00’da Ümit Nar moderatörlüğünde düzenlenen Sahaf Söyleşileri’nde TV programcısı ve sunucu Osmantan Erkır, “Gazi Mustafa Kemal İle Bir Tren Yolculuğu” konulu söyleşiyle Beylikdüzü halkıyla bir araya geldi. Slayt gösterisi ve müzikler eşliğinde gerçekleşen keyifli söyleşi sonrasında, Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Serdal Mumcu, koleksiyonculuğuyla da bilinen Erkır’a çiçek ve plaket takdiminde bulundu. Saatler 21:15’i gösterdiğinde ise Karadeniz müziğinin başarılı ismi Resul Dindar şarkılarını Barış ve Sevgi için seslendirdi. Sanatçı Beylikdüzü’nde adeta bir Karadeniz rüzgârı estirdi.