“VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİN SİYASETİ OLMAZ”

29.08.2019

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Gürpınar Siteler Bölgesi’nde başlatılacak Kentsel Dönüşüm Projesi için Siteler sakinleriyle buluştu. Kentsel dönüşümle ilgili en son gelinen nokta hakkında vatandaşlara bilgi veren ve kentsel dönüşümün en kısa süre içinde başlayacağını müjdeleyen Başkan Mehmet Murat Çalık “Vatandaşın can ve mal güvenliğinin siyaseti olmaz. Sizlerin güvenli konutlarda yaşamaya başlaması en büyük arzum.” dedi.


Gürpınarlı vatandaşların uzun zamandır beklediği kentsel dönüşüm müjdesini Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık verdi. Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi Çok Amaçlı Salon’da yapılan Gürpınar Siteler Kentsel Dönüşüm Toplantısı’nda Gürpınar Siteler bölgesinde kentsel dönüşüme başlamak için gün saydıkları müjdesini veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yaklaşık 10 bin 500 kişinin yaşadığı 30 hektarlık alanda kentsel dönüşümü en kısa sürede başlatacaklarını ve buradaki dönüşüm sürecinde, KİPTAŞ aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi’nin de gücünü kullanmak için yaptıkları görüşmelerde sonuca çok yakın olduklarını söyledi. Başkan Yardımcısı Elçin Karaoğlu ise konuşmasında, kentsel dönüşümde netice alabilmek için hakça ve adaletçe, herkesin birbirinin hakkını ve menfaatini gözeterek konuya yaklaşması gerektiğine vurgu yaptı. 


Çalık: Sizin Evlatlarınız Benim Evlatlarım


Toplantıda yaptığı konuşmada, Gürpınar Siteler bölgesindeki kentsel dönüşüm sürecini çok önemsediğini söyleyen Beylikdüzü Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Belediyemizin ilgili birimlerinin bundan sonraki en önemli konuları Gürpınar Siteler bölgesidir. Gürpınar Siteler bölgesindeki kentsel dönüşümün hızlıca gerçekleştirilmesi ve sizlerin güvenli konutlarda yaşamaya başlaması en büyük arzum. Sizin evlatlarınız benim evlatlarım. Gürpınarlı hemşehrilerimin güvende olduğunu bilerek, evimde huzurla uyumak istiyorum.” diye konuştu.  


Uzlaşarak Hızlı Çözüm Üretmeliyiz


Dönüşümün başlamasının ve sürecin hızlı ilerlemesinin hak sahiplerinin uzlaşmasına bağlı olduğuna da dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Biliyorsunuz burası deprem yönetmeliği öncesi yapılmış sitelerin bulunduğu bir alan. Yaklaşık 30 dönümlük bir alandan bahsediyoruz. Depremi bile beklemeyecek oranda kötü binaların olduğu Gürpınar’da, uzlaşarak hızlı çözüm üretmeliyiz. Belediye de mal sahipleri de sorumluluklarını yerine getirecek. Herkes taşın altına elini koyacak. Ben isterim ki Gürpınar Siteler bölgesini en kaliteli mahallemiz haline getirelim. Arzum, isteğim o.” şeklinde konuştu. Konuşmasının sonunda, Gürpınar Siteler bölgesindeki kentsel dönüşüm sürecinin siyaset üstü düşünülmesi gereken bir konu olduğunu söyleyen Başkan Mehmet Murat Çalık, ‘Vatandaşın can ve mal güvenliğinin siyaseti olmaz.’ mesajının altını çizdi.