YAKUPLU KENT ORMANI’NDA SONA YAKLAŞILDI

08.02.2021

Yakuplu Mahallesi’nde yer alan, yaklaşık 50 bin metrekarelik alanda hayata geçen Yakuplu Kent Ormanı projesinde sona yaklaşıldı.  Son olarak alan içerisinde yapımı tamamlanmak üzere olan sosyal tesisi ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Yakuplu’ya kapatılan bir alanı tekrar Yakuplu halkına kazandırmış oluyoruz. Sosyal tesisin de en kısa sürede tamamlanmasıyla birlikte Yakuplu halkı bu alanı aktif bir şekilde özgürce kullanmaya başlayacak” dedi.

 Beylikdüzü Belediyesi’nin çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yürüttüğü Yakuplu Kent Ormanı projesinde sona gelindi. Yaklaşık 50 bin m2’lik alanda hayata geçen ve içerisinde dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, gösteri alanları, amfi alanı, kır lokantası, idari bina, yürüyüş yolları ve spor alanlarını barındıran proje, sosyal tesis inşaatının bitmesiyle tamamlanacak. Projenin en kısa sürede aktif bir şekilde kullanıma açılacağını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Yakuplu’ya kapatılan bir alanı tekrar Yakuplu halkına kazandırmış oluyoruz. Herkes burayı bir ay sonra herhangi bir ücret ödemeden aktif bir şekilde, özgürce kullanmaya başlayacak. Çok nitelikli bir sosyal tesisi de yine Yakuplu’ya kazandırmış olacağız. Sayın İmamoğlu ve İBB ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” dedi. Proje alanına gerçekleştirdiği son ziyarette vatandaşla da bir araya gelip sohbet eden Başkan Çalık, çocuklara küçük hediyeler takdim etti.

 

Trafiği Rahatlatacak Düzenleme Projesi

 Yakuplu için daha pek çok projenin hayata geçeceğini belirten Başkan Çalık, Yakuplu Kent Ormanı’nın üst kısmında yer alan Geyikli Göbek için de bir düzenleme çalışması yapılacağının müjdesini verdi. İBB işbirliğiyle trafiği büyük ölçüde rahatlatacak bir çalışmaya imza atılacağını belirten Çalık, “Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Burası 2021 yılının yatırım planlamasında var. Daha önceki dönemde Sayın İmamoğlu ile birlikte görev yaparken Büyükşehir ana arterlerimize dokunmuyordu ve bize de dokundurtmuyordu. Şimdi ana arterlerin planlanmalarını yapıyorlar. Atatürk Caddesi bitti ve çok nitelikli bir bulvara dönüştü. Burayı da aynı felsefeyle yapacağız” şeklinde konuştu.