8. BEYLİKDÜZÜ KLASİK MÜZİK GÜNLERİ BAŞLADI

22.07.2023

İstanbulluları Yaşam Vadisi’nde buluşturan 8. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri İSP Oda Orkestrası’nın konseriyle açılış yaptı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık etkinlikte yaptığı konuşmada, müziğin iyileştirici gücüne her zaman inandığını belirterek, “Beylikdüzü’nde klasik müziğin gelişmesi ve çocuklarımızın bu müzik türüyle buluşmaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Kentimizin nefes almasını ve bu kentte yaşayan komşularımızın klasik müzikle her daim iç içe olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen ve İstanbul halkını Yaşam Vadisi’nde buluşturan 8. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri Şef Doç. Batuhan Uzgören yönetimindeki İSP Oda Orkestrası’nın konseriyle açılış yaptı. Yaşam Vadisi 1.etap içerisinde bulunan 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde düzenlenen konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Konuk sanatçı mezzosoprano Eylül Elif Arslan’ın sesi ve İSP Oda Orkestrası’nın melodileri müzikseverlere keyifli bir akşam yaşattı.

“Klasik müziğin Beylikdüzü’nde gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz”

Konserde yaptığı konuşmasında klasik müziğin açık alanlarda ve açık havada insanlarla buluşmasını çok önemsediklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Klasik müzik temalı etkinliklerin belediyelerde çok fazla olmadığını üzülerek görüyorum. Klasik müziğin gelişmesi ve çocuklarımızın bu müzik türüyle buluşmaları için var gücümüzle çalışıyoruz ve bu işe önem veriyoruz. İstiyorum ki Beylikdüzü’nde ‘Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri’ sonsuza kadar devam etsin. Müziğin insanda iyileştirici bir yönü olduğunu düşünen bir yerel siyasetçiyim. Sanat olmadan, müzik olmadan aslında o kent yaşamının monotonlaşacağını düşünüyorum. Beylikdüzü’nde yaşayan komşularımız da her daim yaptığımız etkinliklerin yanında olmaya gayret gösteriyorlar. Konserde sahne alan değerli sanatçılara teşekkür ediyor, tüm komşularıma sanat dolu, keyif dolu günler diliyorum” ifadelerini kullandı.