HAKKIMDA

Mehmet Murat Çalık, 1972 yılında Trabzon Maçka'da doğdu. Rizeli bir anne ve Trabzonlu bir babanın üç çocuğundan biri olan Çalık, ilk ve ortaokul eğitimini Maçka’da, lise eğitimini ise Trabzon Lisesi’nde tamamladı.

1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldu. 1998 yılında şehir planlama sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin kurucu ortağı olan Çalık, 2008-2014 yılları arası Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi'nde çeşitli görevlerde yöneticilik ve başkan yardımcılığı yaptı.

1999 yılından bu yana Beylikdüzü'ne katkıları bulunan Çalık, 2014-2018 tarihlerinde Beylikdüzü Belediyesi'nde Teknik Koordinatörlük ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı. Çalık, evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA MUTLU, DAHA YEŞİL, DAHA ÖZGÜR

Biz her yeni güne, Beylikdüzü’nü ortak çabayla daha yaşanabilir, daha modern, daha yeşil, daha eşitlikçi, daha sevgi dolu bir yer haline getirmek için uyanıyoruz. Emek verdiğimiz kent, sosyal hayatı, doğasıyla İstanbul’a nefes olsun, yeni ekonomi ve üretim imkanları yaratsın, sosyal adaleti ve demokrasiyi yaşatsın diye sırt sırta çalışmaya devam edeceğiz. Biz çalıştıkça Beylikdüzü güzelleşecek, Beylikdüzü güzelleştikçe biz daha çok çalışacağız. Beylikdüzü’nü iyi yaşamın adresi yapana dek durmayacağız.