HAKKIMDA

1972 yılında Trabzon Maçka'da doğan Mehmet Murat Çalık ilk ve ortaokul yıllarını Trabzon’un Maçka ilçesinde geçirdi. Lise öğrenimini ise Trabzon Lisesi’nde tamamlayan Çalık İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olduktan sonra mesleki yaşama atıldı. 1998 yılında kurucusu olduğu şirketle planlama alanında faaliyet gösteren Çalık, bu süreçte önemli projelere ve sektörde adından söz ettiren çalışmalara imza attı.

Mesleki ve toplumsal konularda çok sayıda sivil toplum örgütünden görevler alan Çalık 2008-2014 yılları arası Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesinde çeşitli birimlerde yöneticilik ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu yıllar boyunca İstanbul’u ilgilendiren çok önemli süreçlerde kentin ve kentlinin hakkını, mesleki etik ve ilkeleri savunan bir çizgide yer aldı.

1999 yılından bu yana birçok mesleki projede Beylikdüzü’ne önemli katkılar sağlayan Çalık, sivil toplum çalışmaları ve kentin gelişimize katkı sağlayan değerli çalışmaların içinde sıklıkla yer aldı. Beylikdüzü’de Ekrem İmamoğlu’nun Belediye Başkanlığı görevine gelişiyle birlikte kurumun proje ve gelişiminde kritik öneme sahip Teknik Koordinatörlüğünü ve Başkan Yardımcılığını üstlendi. Bu süre içinde önemli ve adından söz ettiren projelerde görev alan Mehmet Murat Çalık 2019 Mahalli ve Yerel Seçimleri’nde büyük bir başarı göstererek Beylikdüzü’de Belediye Başkanı oldu. Mehmet Murat Çalık, Zehra Evin Çalık ile evli ve iki çocuk babasıdır.

DAHA MUTLU, DAHA YEŞİL, DAHA ÖZGÜR

Biz her yeni güne, Beylikdüzü’nü ortak çabayla daha yaşanabilir, daha modern, daha yeşil, daha eşitlikçi, daha sevgi dolu bir yer haline getirmek için uyanıyoruz. Emek verdiğimiz kent, sosyal hayatı, doğasıyla İstanbul’a nefes olsun, yeni ekonomi ve üretim imkanları yaratsın, sosyal adaleti ve demokrasiyi yaşatsın diye sırt sırta çalışmaya devam edeceğiz. Biz çalıştıkça Beylikdüzü güzelleşecek, Beylikdüzü güzelleştikçe biz daha çok çalışacağız. Beylikdüzü’nü iyi yaşamın adresi yapana dek durmayacağız.