BAŞKAN ÇALIK BÖLGE ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

04.06.2020

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü esnafıyla öğle yemeğinde buluştu. Sosyal mesafe kuralına uygun gerçekleşen buluşmada, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan birçok iş yerinin normalleşme süreciyle yeniden faaliyete geçmesinin ardından bölge esnafınının bu dönemdeki sıkıntıları ele alındı. Bu süreçte inovatif çözümler üreterek vatandaşın en zor anlarında yanlarında olduklarına dikkat çeken Başkan Çalık, “Dayanışma ve yardımlaşma ruhunu yükselteceğimiz ortamları, düşünceleri bu kentin hayatıyla buluşturma fırsatı yakaladık.”vurgusu yaptı.


Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, koronavirüs pandemisi tedbirleri kapsamında kapatılan birçok iş yerinin normalleşme süreciyle yeniden faaliyete geçmesinin ardından Beylikdüzü esnafı ile bir araya geldi. Gürpınar Mahallesi’nin simgesi olan Emrullah Köfte Salonu’nda gerçekleşen öğle yemeğine; Başkan Mehmet Murat Çalık’ın yanı sıra; Beylikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Cengiz Ataseven, meclis üyeleri ve bölge esnafı katıldı. Bölge esnafının bu dönemde yaşadığı sıkıntıları tek tek dinleyerek öneri ve talepleriyle ilgilenen Başkan Çalık, esnaf temsilcileriyle bir araya gelmeyi sürdüreceğini dile getirdi. Program sırasında Cengiz Ataseven ise tedbiri elden bırakmadan ekonomik döngünün sağlanması gerektiğine dikkat çekerek, “Bu süreç yardımlaşma ve dayanışma ile geçecek. Pandemi sürecinde yaptığı tüm çalışmalar ve destekleri için Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.    


“İnovatif Çözümler Üreterek Vatandaşımızın En Zor Anlarında Hep Yanlarında Olduk”


Kontrollü sosyal hayata geçiş ve pandemi sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler paylaşan Başkan Çalık, “Sosyal hayata geçiş sırasında hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Henüz pandemi bitmiş değil. Dünya Sağlık Örgütü aksi bir durum açıklamadıkça maksimum özen göstermeye devam etmeliyiz. Bizim Beylikdüzü Belediyesi olarak bu süreçte birinci önceliğimiz Beylikdüzü’nde yaşayan komşularımızın korkuyu değil, umudu seçmesi oldu.” ifadelerini kullandı. Pandemi sürecinde Beylikdüzü’nde çok yoğun vakalarla karşılaşılmadığını belirten Çalık; “Bu süreçte sağlık çalışanları başta olmak üzere emeği geçen tüm belediye başkanı mevkidaşlarıma ve belediye personellerine şükranlarımı iletiyorum. Biz hiç sahadan ayrılmadık. İnovatif çözümler üreterek vatandaşımızın en zor anlarında hep yanlarında olduk. Dayanışma ve yardımlaşma ruhunu yükselteceğimiz ortamları, düşünceleri bu kentin hayatıyla buluşturma fırsatı yakaladık.” şeklinde konuştu. Program sonrası bölge esnafını da ziyaret eden Çalık, öneri ve talepleri dinledi.