BAŞKAN ÇALIK, CANLARLA ORUÇ AÇTI

21.07.2023

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Muharrem ayının ilk gününde oruç açma lokması verdi. Yas-ı Matem ayında canlarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Çalık, “Allah tutulan tüm oruçları, yapılan ibadetleri kabul eylesin” şeklinde konuştu.

Birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü olan Muharrem ayı, Beylikdüzü’nde tüm maneviyatıyla yaşanmaya devam ediyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da Muharrem ayının ilk gününde Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nde matem orucu tutan vatandaşlar için lokma verdi. Bereket ve hoşgörünün hâkim olduğu sofrada vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çalık, tüm ibadet ve duaların kabul olmasını diledi.

“Allah tutulan tüm oruçları, yapılan ibadetleri kabul eylesin”

Birlik ve beraberliğin en üst seviyede olduğu Beylikdüzü’nde canlarla aynı masada oruç açmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Çalık, “Barış, kardeşlik, huzur ve paylaşmanın en üst düzeyde olduğu Muharrem ayında sizlerle aynı sofrada buluşarak lokmayı paylaşmak benim için önemli. Paylaştığımız Muharrem lokması ülkemizde ve dünyada barış ve huzura vesile olsun. Allah tutulan tüm oruçları, yapılan ibadetleri kabul eylesin” ifadelerini kullandı.