BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 6 NOKTADA AŞURE DAĞITTI

13.08.2022

Beylikdüzü Belediyesi, Muharrem ayı vesilesiyle ilçenin 6 farklı noktasında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.  Aşure dağıtımına katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bolluk ve bereketin simgesi olan aşurelerimizi komşularımızla paylaştık. Dayanışma ve yardımlaşmanın verdiği güçle Beylikdüzü’nde bir arada olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.   

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Muharrem ayında geleneksel hale gelen aşure dağıtımını bu yıl da gerçekleştirdi. İlçe sakinlerinin meydan, pazar alanı ve cami gibi yoğun olarak kullandığı alanlarda gün boyunca toplamda 15 bin kişilik aşure dağıtıldı. Aşure ikramları; Fatih Sultan Mehmet Cami, Beylikdüzü Metrobüs Meydanı, Migros metrobüs durağı, Gürpınar Cuma Pazarı, Kavaklı Mahallesi Merkez Cami ve Yakuplu Mahallesi Evlat Cami olmak üzere 6 farklı noktada gerçekleşti.

Çalık: Bir arada olmaya devam edeceğiz

Beylikdüzü Kavaklı Merkez Cami’de gerçekleşen dağıtıma katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Muharrem ayında geleneksel hale getirdiğimiz aşure dağıtımında bolluk ve bereketin simgesi olan aşurelerimizi komşularımızla paylaştık. Dayanışma ve yardımlaşmanın verdiği güçle Beylikdüzü’nde bir arada olmaya devam edeceğiz. Bir kez daha yapılan tüm ibadetlerin kabul olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.