BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU TAM NOT ALDI

12.06.2023

Beylikdüzü Belediyesi Halk Müziği Topluluğu, ilk konserini Yaşam Vadisi 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde verdi. 70 korist ile 8 orkestra üyesinden oluşan topluluk, performansıyla dinleyicilerinden tam not aldı. Konseri vatandaşlarla birlikte dinleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Şef Mehmet Boyraz ve ekibi tebrik etti.

Beylikdüzü Belediyesi Halk Müziği Topluluğu ilk konserini verdi. Şef Mehmet Boyraz yönetiminde kurulan ve 70 korist ile 8 orkestra üyesinden oluşan topluluk, Yaşam Vadisi 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde gerçekleşen konserde müzikseverlerden tam not aldı. Edip Akbayram, Mehmet Güneş, Güler Duman, Musa Eroğlu, Onur Akın ve Burhan Şeşen gibi sevilen sanatçıların video mesajlarıyla eşlik ettiği konsere, Esenyurt Halk Dansları Topluluğu da danslarıyla renk kattı. Konser sonunda sahne alan Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Mustafa Özarslan ise türkülerini Beylikdüzü için söyledi.

“Sanatçılarımıza yürekten teşekkür ediyorum, muhteşemdiniz”

Konser sırasında sahnede Yunus Emre’nin yağlı boya portresini çizen grup üyelerinden ressam Seda Bay eserini Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a hediye etti. Kendisi için Yunus Emre’nin en değerli tablosu olduğunu ifade eden Başkan Çalık, “Bu hediyeniz benim için çok kıymetli, çok teşekkür ediyorum” dedi. Beylikdüzü Belediyesi Halk Müziği Topluluğu’nun ocak ayında çalışmalarına başladığını ve kısa bir sürede konsere hazırlandıklarını söyleyen Başkan Çalık, “Aslında bu konserimiz 26 Şubat tarihinde olacaktı. Ancak 6 Şubat’ta gerçekleşen deprem felaketi nedeniyle bu tarihe erteledik. 11 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle kaybettiğimiz canları bir kez daha rahmetle anıyoruz. Allah mekânlarını cennet eylesin. Sanatçılarımıza da yürekten teşekkür ediyorum, muhteşemdiniz” şeklinde konuştu.