BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ, LGS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE SU VE MASKE DAĞITTI

20.06.2020

Beylikdüzü Belediyesi, Liselere Giriş Sınavı (LGS)’nda öğrenci ve velilere, ücretsiz su ve maskesi olmayan öğrencilere maske dağıttı. Sabah saatlerinden itibaren ilçe genelindeki okulları ziyaret eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, LGS’de öğrencilere başarılar dileyerek moral verdi. İlçe genelindeki 52 okulda yapılan dağıtım, öğrencilerden ve velilerden takdir topladı. 


Eğitime her zaman destek veren Beylikdüzü Belediyesi, LGS’de de öğrenci ve öğrenci velilerini yalnız bırakmadı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın talimatıyla ilçe genelindeki 52 devlet ve özel okul önünde, su dağıtım stantları kuruldu. Kültür İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından sınav öncesinde ve sınav süresince, ücretsiz olarak su ve maskesi olmayan öğrencilere maske dağıtımı yapıldı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, sabah saatlerinden itibaren okul önlerinde kurulan su dağıtım stantlarını inceledi. Öğrencilerle konuşarak panik ve heyecan yapmamaları konusunda tavsiyelerde bulundu ve başarılar diledi. Zorlu sınav öncesi öğrencilere moral olan Başkan Çalık, velilerin de heyecanlı bekleyişlerine eşlik etti. Başkan Çalık’ın sınav öncesinde yaptığı okul ziyaretlerine, Beylikdüzü Belediye Meclis Üyeleri de eşlik etti. 


Çalık: Emeklerinin Karşılığını Almalarını Diliyorum


Öğrenci velileriyle yaptığı konuşmalarda, gençlere her zaman inandığını söyleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Ülke olarak, toplum olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Evlatlarımız da yeni koronavirüs salgını yüzünden zor koşullarda sınava hazırlandı. Çok çalıştılar. Allah, her birine zihin açıklığı versin. Güzel bir sınav geçirip iyi neticelerle çıkmaları, emeklerinin karşılığını almaları en büyük temennimiz. Güzel bir gelecek onları bekliyor.” dedi. 


Veliler, Başkan Çalık’a Teşekkür Etti 


Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ı sabah saatlerinden itibaren okullarda gören veliler, duydukları memnuniyeti Başkan Çalık’a “Elinize, kolunuza, yüreğinize sağlık. İlgi, alakanız için teşekkür ederiz. Mutluluk verdiniz. İşte, Beylikdüzü farkı.” şeklinde dile getirdi.