BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ MAYIS AYI MECLİSİ TOPLANDI

17.05.2021

Beylikdüzü Belediyesi Mayıs ayı Meclis Toplantısı’nın 1. Birleşim 1. Oturumu, Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda gerçekleşti. “Beylikdüzü’nde afetlere dayanıksız tek bir bina kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” diyerek kentsel dönüşüm adına önemli bir adım attıklarını belirten Çalık, “Komşularımızı biran önce güvenli konutlara geçmesi için Beylikdüzü Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz.” dedi.

 

Beylikdüzü Belediyesi, Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nın 1. Birleşim 1. Oturumu gerçekleşti. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda düzenlenen mecliste, Mayıs ayı içerisinde bulunan önemli günlere değinen Başkan Çalık konuşmasına, şehit olan askerleri anarak başladı. Şehit düşen askerlerin isimleri ve rütbelerini tek tek dile getiren Başkan Çalık, tüm şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm ulusa sabırlar diledi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası, 12 Mayıs Anneler Günü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve 29 Mayıs İstanbul'un Fethi gibi birçok özel günle ilgili temennilerini de ileten Başkan Çalık, kentte gerçekleşecek olan yeni projelerle ilgili meclise bilgi vererek, Yakuplu ve Marmara Mahalleleri’nde 8 yeni çocuk parkı yapılacağının da müjdesini verdi. Konuşmasının devamında kentsel dönüşüm adına ilçede önemli adımlar atıldığını da belirten Çalık, “Beylikdüzü Belediyesi olarak komşularımızın biran önce güvenli konutlara geçmesi için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Beylikdüzü’nde afetlere dayanıksız tek bir bina kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

 

Şehidin Adı Beylikdüzü'nde Yaşayacak

 

Birleşimde ayrıca, 14.04.1979 tarihinde 1.şubede sivil polis olarak görev yaparken İstanbul Beykoz'da gerçekleşen hain bir saldırıda şehit düşen Mehmet Düşgör adını yaşatmak amacıyla, Barış Mahallesi Çiftlik Caddesi kesişimin de bulunan Haziran Sokağına Mehmet Düşgör adının verilmesi oy birliğiyle harita komisyonuna havale edildi. Meclis gündem maddelerinden ise; 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11. maddeler oy birliğiyle kabul edilirken, 12. madde ise oy çokluğuyla kabul edildi. Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nın 2. birleşiminin ise 21 Mayıs Cuma, saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.