BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NİN YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI

03.02.2020

Elazığ’da meydana gelen ve merkez üssü Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırladığı yardım tırları bölgeye doğru yola çıktı. Yola çıkan 4 tır malzeme 5 Şubat Çarşamba günü Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve beraberindeki heyet ile Malatya’da karşılanacak ve ihtiyaç sahiplerine birinci elden teslim edilecek. Beylikdüzü halkına yardımlarından dolayı teşekkür eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık; “Beylikdüzü Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinden sonra bir duyarlılık gösterdi ve çağrımıza kulak verdi. Beylikdüzü’nde yaşayan bütün vatandaşlarımız yüreğinden, kalbinden kopanları bizlerle paylaştılar. Çok yoğun bir katılım oldu.” ifadelerini kullandı. 


24 Ocak Cuma günü Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından Beylikdüzü Belediye Başkanlığı öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası ile toplanan yardımlar bölge halkına ulaştırılmak üzere yola çıktı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık öncülüğünde başlatılan ve kısa sürede binlerce vatandaş tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere mont, çocuk bezi, kağıt havlu, ıslak mendil, battaniye, çadır, kışlık yetişkin ve çocuk giysisi ile ayakkabısı başta olmak üzere birçok sıhhi malzeme depremzedeler için oluşturulan yardım masalarına teslim edildi. Bölge halkının yaralarını sarabilmek amacıyla başlatılan kampanyada toplanan eşyalar Beylikdüzü Belediyesi tarafından oluşturulan depoda tasnip edildi. Yola çıkan 4 tır malzeme 5 Şubat Çarşamba günü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve beraberindeki heyet ile Malatya’da karşılanacak ve ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek. 


Çalık, “Yardım Malzemelerinin İlgili Yerlere Ulaşmasını Sağlayacağız”


“İnsanların kardeşlik ve dayanışma duygusunun en üst düzeyde olması gereken anları yaşıyoruz. Biz de Beylikdüzü olarak Malatya ve Elazığ’da ufak da olsa bir yaraya merhem olabiliyorsak ne mutlu bize…” diyerek Beylikdüzü halkına yardımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Çalık; “Beylikdüzü Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinden sonra bir duyarlılık gösterdi ve çağrımıza kulak verdi. Beylikdüzü’nde yaşayan bütün vatandaşlarımız yüreğinden, kalbinden kopanları bizlerle paylaştılar, çok yoğun bir katılım oldu. Hem Elazığ’da hem Malatya’da Türkiye’nin dört bir tarafından gelen malzemelerin olacağını da düşünerek tasnif işlemlerini de gerçekleştirdik. Malatya ve Elazığ’a yardım elini uzattıkları için Beylikdüzü’nde yaşayan bütün komşularımıza ve bu çalışmaya katkı sunan çalışma arkadaşlarıma binlerce kez teşekkür ediyorum. Çok önemli bir meseleyi biz Beylikdüzü’nde hallettik. Beylikdüzü halkı adına Malatya ve Elazığ’da bu yardım malzemelerini orada da karşılayarak ilgili yerlere ulaşmasını sağlayacağız. Yurttaşlarımızın gönlü ferah olsun, yardımları birinci elden gereken noktalara ulaştıracağız.” şeklinde konuştu.