BEYLİKDÜZÜ KLASİK GÖRKEMLİ GALA KONSERİYLE SONA ERDİ

15.08.2020

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, muhteşem gala konseriyle sona erdi. Konserin sonunda, sanatçılara çiçek ve plaket takdim eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Neşemizin yükseldiği, moral motivasyonumuzun üst düzeye çıktığı güzel bir etkinliğin sonuna geldik. Klasik müziğin iyileştirici bir gücü olduğunu biliyoruz. Biz, bu gece, bunu iliklerimize kadar hissettik. Tüm sanatçılarımıza yürekten teşekkür ediyorum.” dedi. 


Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği 6. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri’nin son gününde, Opera Trio, opera dünyasının en sevilen arya ve düetlerini seslendirdi. Soprano Dilruba Akgün, Tenor Caner Akın ve Bariton Caner Akgün’ünden oluşan Opera Trio topluluğuna, Şef Murat Cem Orhan yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası eşlik etti. Klasik müziğin en güzel melodilerini Yaşam Vadisi’ne taşıyan konserin sonunda, sanatseverler, sanatçılara alkışlarla teşekkür etti. Klasik müziğin en güzel melodilerinin Yaşam Vadisi’nden İstanbul’a yayıldığı konsere; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık’ın yanı sıra, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ufuk İnan, Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, İBB Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı ile Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve sanatseverler katıldı.


Çalık: Sanatın İyileştirici Yönüne İnanıyorum


Konserin sonunda, sahneye çıkan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Klasik’in Sanat Yönetmeni Figen Ayhan Karakelle’ye ve sanatçılara plaket ve çiçek takdim etti. Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, yaptığı konuşmada “Beylikdüzü, bu etkinliklerle biraz daha iyileşiyor, normalleşme sürecinde emin adımlarla ilerliyor. Yaşam Vadisi’nde ve açık alanlarımızda bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki sanatın iyileştirici bir yönü, gücü var. Bunu, Beylikdüzü’nde sonuna kadar kullanacağız.” ifadelerine yer verdi.


Başkan Çalık, Etkinlikte Emeği Geçenlere Teşekkür Etti


Konuşmasını, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek sürdüren Başkan Mehmet Murat Çalık “Bize, muhteşem bir konser daha yaşattınız. Etkinlik boyunca sahne alan, emek veren bütün sanatçı dostlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Emek veren tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu yıl altıncısını düzenlediğimiz Beylikdüzü Klasik’te Büyükşehir Belediyesi’nin ciddi katkı ve emeklerini aldık. Başta, yol arkadaşım ve kendisiyle çalışmış olmanın onurunu her zaman için yaşayacağım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.  


Çok Güzel Görünüyorsun, Beylikdüzü


Başkan Çalık, konsere katılım gösteren Beylikdüzü halkına ise “Herhangi bir sorun yaşamadan etkinliğimizin sonuna geldik. Koymuş olduğumuz bütün kurallara riayet ederek, bize kontrollü sosyal hayatın en iyi örneklerinden birini sundukları için kıymetli sanatsever komşularıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, çok güzel görünüyorsun Beylikdüzü.” diyerek teşekkür etti.