BEYLİKDÜZÜ’NDE ÖDÜLLÜ MASA TENİSİ TURNUVASI DÜZENLENDİ

26.12.2023

Beylikdüzü Belediyesi tarafından 23-24 Aralık tarihleri arasında Ödüllü Masa Tenisi Turnuvası düzenlendi. Beylikdüzü Öğretmen Fedai Altun Kapalı Spor Tesisi’nde yapılan turnuvada; erkekler, kadınlar ve engelsiz erkekler-kadınlar olmak üzere 8 kategoride farklı yaş gruplarından yaklaşık 150 sporcu kıyasıya yarıştı.

Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, bu kez masa tenisi severleri bir araya getirdi. 23-24 Aralık tarihleri arasında iki gün süren Ödüllü Masa Tenisi Turnuvası, Beylikdüzü Öğretmen Fedai Altun Kapalı Spor Tesisi’nde yapıldı. Turnuvanın açılış törenine Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçe protokolü ve çok sayıda sporsever katıldı. Gerçekleşen turnuvada; 8 kategoride farklı yaş gruplarından yaklaşık 150 sporcu hakemler eşliğinde yarıştı.  Finale kalan yarışmacıların tatlı rekabeti izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatırken, maçların tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye girenlere kupa ve hediye çekleri, turnuvada ter döken tüm sporculara ise anı madalyaları takdim edildi.

Turnuvanın başlama vuruşunu Başkan Çalık yaptı

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın ilk atışıyla başlayan turnuvanın açılışında konuşan Başkan Çalık, “Bizler ne yapıyorsak Cumhuriyetin 100. yılı enerjisiyle yapıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği bu toprakları nefesimizin son anına kadar savunmak bizim görevimiz. Bugün bu tesiste olmaktan dolayı çok mutluyum. Beylikdüzü Öğretmen Fedai Altun Kapalı Spor Tesisi, 2023 Türkiye’sinde atanamayan öğretmenlerden birinin adını taşıyor. Fedai öğretmen atanamadığı için inşaatlarda çalışmak zorunda olan ve inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden bir öğretmendi. Biz onun adını burada yaşatacağız. İnşallah öğretmenlerimizin atanacağı bir düzen gelecek. Umarım güzel bir turnuva olur. Turnuvada mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.