ÇALIK: BEYLİKDÜZÜ’NDE HER ALANDA OLDUĞU GİBİ SANATTA DA NEFES OLACAĞIZ

21.12.2019

Gerçekleştirdiği kültür ve sanat etkinlikleriyle kente değer katan Beylikdüzü Belediyesi, resim sanatının Aşık Veysel’i olarak adlandırılan Bayram Gümüş’ün “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi salonunda gerçekleşen açılışa katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık; “Beylikdüzü’nde her alanda olduğu gibi sanatta da nefes olmak için çaba göstereceğiz. İstanbul’un nefesi olmak için çaba göstereceğiz…” şeklinde konuştu. Tamamı yağlı boya eserlerden oluşan “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisi 20 Ocak 2020 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.


Resim sanatının Aşık Veysel’i ve naif resmin yaşayan en önemli temsilcilerinden biri olarak adlandırılan ressam Bayram Gümüş’ün “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Beylikdüzü’nü batı İstanbul’un kültür sanat başkenti yapma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçen serginin açılışına; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP eski Milletvekili Süleyman Çelebi, usta sanatçı Bedri Baykam, İYİ Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Erol Karapınar, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.    


Her Alanda Olduğu Gibi Sanatta Da Nefes Olacağız


Serginin açılış konuşmasını yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık; “Çok kıymetli sanatçımızın bugün bize beşinci mevsimin olduğunu hissettireceğini, çalışmaları gördüğüm andan itibaren anladım. Gerçekten naif resmin dünyada ve Türkiye’de en önemli temsilcilerinden bir tanesi olan sanatçı dostumuzu burada ağırlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. 35 yıllık bir sanat yaşamı, 35 yılın emeği var… Gerçekten her biri üzerinde çok uzunca zaman emek verilmiş eserler…  Beylikdüzü’ne de bu yakışırdı… Beylikdüzü’nde her alanda olduğu gibi sanatta da nefes olmak için çaba göstereceğiz… İstanbul’un nefesi olmak için çaba göstereceğiz… Sanatçımıza bize yaşattığı ve yaşatacağı duygular için şimdiden çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 


Sergisi 20 Ocak 2020 Tarihine Kadar Sanatseverlerin Ziyaretine Açık Olacak


35. sanat yılında 30 eseriyle sanatseverler ile buluşan ressam Bayram Gümüş ise; “Resim ortamının durağan olduğu günümüzde, resim sanatına hareket katmak istedim. Ressam zamana tanıklık eder ve her ressamın kendine ait bir hikayesi vardır. Ben de belirli dönemlerde yaşadığımız İstanbul’u ve burada yaşadığım ne varsa onları tuvala aktardım. Bu kadar büyük eserlerin toplu halde son yer Galeri Bedri Rahmi salonu olacak.” şeklinde konuştu.  Tamamı yağlı boya eserlerden oluşan “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisi 20 Ocak 2020 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.